טיפים לכתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה

בהצלחה !!!

 

 כשמחפשים עבודה בעידן שבו מנועי החיפוש מכתיבים את כללי המשחק, חשוב למצוא את המגייסים, אך חשוב מזה הוא לגרום למגייסים למצוא אותנו. כך תעלו בתוצאות בחיפוש.

 בואו נצא למסע קצר בזמן. דמיינו את עצמכם 15 שנה לאחור. מה עשיתם כשחיפשתם עבודה? דפדפתם במודעות דרושים בעיתון, פניתם לכמה חברות השמה מובילות, הפעלתם קשרים עם קרובים בכמה חברות, שלחתם קורות חיים ואז חיכיתם שמישהו יתקשר ויזמן אתכם לראיון.

 היום, 15 שנה אחרי הדברים נראים מעט אחרת. בעידן שבו מנועי החיפוש משפיעים באופן כמעט מוחלט על הדרך שבה אנחנו מתנהלים בכל תחומי החיים, גם מערכות גיוס העובדים פועלות אחרת, וגם אנחנו כמחפשי עבודה נדרשים לאמץ כללי משחק חדשים.

 העיקרון שחייב להנחות אותנו כשאנחנו מחפשים עבודה הוא שעלינו לבנות את עצמנו כ"מותג" ולשווק את עצמנו ממש כשם שעסק משווק את מוצריו.

 חשוב לזכור כי בכל חברות ההשמה ובחברות הגדולות במשק קיימת מערכת קורות חיים אשר שומרת את המידע ועוזרת בתהליך הסינון, והמשימה שלנו היא לגרום לקורות החיים שלנו לבלוט בתוצאות החיפוש.

 הנה לכם הטיפים שיעזרו לכם "לנצח" את מערכת הגיוס:

 • Word היא מילת המפתח – כתבו את קובץ קורות החיים בקובץ Word פשוט. קבצי PDF אינם ניתנים לסריקה ברוב המערכות, לכן הם לא יגיעו לבחינה של עין אנושית. כמו כן הימנעו משליחת לינק לפרופיל ה- Linkedin שלכם, זה פשוט לא מגיע למערכת וחבל.

 • פרטים אישיים - כתבו את הפרטים האישיים בצורה מסודרת בחלקו העליון של המסמך, ולא ככותרת! (הנתונים בתוך הכותרת שמורים כתמונה, והמערכת אינה מסוגלת לקרוא את הכתוב בתוכה).

 • עיצובים וטבלאות מחוץ לתמונה - הימנעו מעיצובים מיוחדים, משום שהם עלולים להכביד על תהליך הסריקה. גם טבלאות מקומן אינו במסמך קורות חיים. הן מסרבלות את העריכה, מונעות מהמערכת סריקה ואינן אהודות בקרב רכזות גיוס.